Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Tek Kişilik Battaniye Modelleri 

Havaların soğumaya başladığı günlerde başta oturma odası olmak üzere yatak odasının vazgeçilmez arkadaşı tek kişilik battaniye bizlerin bireysel anlamda ısınmamızı sağlayan en önemli tekstil ürünü olmuştur. Tek kişilik battaniye modelleri tercih edilirken her ne kadar sıcak tutması önemli olsa da herkes kendi tarzına uygun farklı tasarımlara sahip bir model tercih etmektedir. Aynı zamanda kışın sıcak bir ortam sağlayan tek kişilik battaniye yaz aylarında yatak odasının veya oturma odasının dekoratif ürünü niteliği taşımaktadır. O yüzden tercih ettiğiniz battaniyenin modeli evinizin iç dizaynının güzelleştirmek için de önem arz etmektedir. Herkesin evinde mutlaka bulundurduğu olmazsa olmazı battaniyelerin özellikle ince bir yapıda tercih edilmiş olan modelleri büyük bir şal olarak da kullanılabilir. Tek kişilik battaniye modelleri, balkonda ya da terasta oturduğumuzda, kamp ateşinin başında yıldızları seyrederken bizim üşümeden rahatça oturmamızı sağlar.

Tek Kişilik Battaniye Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Tek kişilik battaniye boy olarak diğer battaniyelerle aynı uzunlukta olsa da en olarak diğer battaniye modellerine göre daha dar bir yapıya sahip olup genellikle 160 x 220 cm ölçülerine sahiptir. Tek kişilik battaniye modelleri oluşmasına neden olan bir özellik de battaniyenin boyutlarıdır. Genç ve çocuk odalarında kullanılan battaniye ile yetişkinlerin yatak odasında kullanılan battaniyeler ölçü bakımından birbirlerinden farklılık gösterir. Ebatlarının küçük olması sayesinde arabada, çantada taşıması kolay ve dolapta az bir alan kaplamaktadır.

Tek kişilik battaniye modelleri, genellikle tek kişilik yataklara uygun olarak tasarımlanmış battaniyelerdir. Tek kişilik battaniye modelleri, tek kişilik yatakların ölçülerine uygun olarak üretilir ve genellikle tek kişilik yataklarda kullanılır. Tek kişilik battaniye modelleri arasında yatak örtüsü gibi düz battaniyeler, çeşitli desenler ve renklerde battaniyeler, yün battaniyeler, polar battaniyeler, pamuk battaniyeler gibi çeşitler bulunabilir. Tek kişilik battaniye modelleri, yatak örtüsü olarak da kullanılabileceği gibi, pikniklerde yanımızda alıp üzerinde dinlenebileceğimiz veya yemek yiyebileceğimiz sofra örtüsü olarak da kullanılabilir.

Tek Kişilik Battaniye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tek kişilik battaniye evimizin bahçesinde ya da balkonunda rahat bir şekilde sıcak bir ortam sağlarken evin içerisinde de televizyon karşısında sıcak bir ev ortamı sağlayacaktır. Soğuk kış günlerinde çok üşüyen bir yapınız varsa kış aylarında malzemesi kalın ve sık olan yün tek kişilik battaniye modelleri ile kendinize sıcak bir ortam sağlayabilirsiniz. Bunun yanında pamuklu tek kişilik battaniye tercih ederek hem vücudunuza huzur veren yumuşak bir dokunuş elde edebilir hem de terlemeden rahat bir şekilde uyku uyuyabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Eğer battaniye vazgeçilmeniz ve kendinize ait olmayan başka bir battaniyede rahat uyku uyuyamıyorsanız, mutlaka kendi battaniyem benimle birlikte gelmeli diyorsanız, çantanızda çok yer işgal etmeyecek bir model tercih etmek daha uygun olacaktır. Yün battaniyeler kadar ağır olmayan, çift kişilik kadar büyük ebatlara sahip olmayan, daha hafif ve ince yapıya sahip olan örgülü battaniyeler tercih edebilirsiniz. Böylelikle gittiğiniz her yere evinizin sıcaklığını birlikte götürmüş olursunuz.

Battaniye seçiminde ihtiyacınıza göre tek kişilik veya çift kişilik olarak tercih edebildiğiniz gibi battaniyeyi kullanacağınız oturma grubunun ya da yatağın ebatlarına göre de battaniyenizin ebatlarına karar verebilirsiniz. Tek kişilik battaniye modelleri olarak tığ işi motifli, örgü motifli, zikzak motifli, kare motifli, Tunus işi, kadife ipten, bebe battaniyesi, giyilebilir polar battaniye gibi birçok modeli kullanabilirsiniz. Böylelikle yaşam alanınızı dekoratif anlamda güzel dokunuşlar yapmış olacağınız gibi soğuk geçen günlerinizi sıcacık bir aile ortamını anımsatacak şekilde huzur içerisinde geçirebilirsiniz.

Tek Kişilik Battaniye Modellerinin Faydaları Nelerdir?

Tek kişilik battaniye kişinin vücudunun tamamını kaplayan, yüksek kaliteli ve hafif battaniyelerdir. Tek kişilik battaniyelerin faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Kullanan kişinin vücut ısısını koruyarak onu ısıtır. Soğuk havalarda, yaşlı veya hastalar için çok yararlıdır.

  • Rahat ve huzurlu bir uyku sağlayan battaniyler uyku kalitesinin artmasını sağlar.

  • Özellikle bebekler için özel olarak tasarlanan tek kişilik battaniye modelleri, bebeklerin battaniyeyle sarılması bir güvenlik duvarı görevi üstlenmiş olur. Böylelikle bebekler daha rahat,huzurlu ve güvenli bir şekilde hissederek uykularını alırlar.

  • İnsanların zevkine göre çeşitli renklerde ve desenlerde üretilerek kullanılan odaya estetik bir görünüm katar ve odanın görünümünü kullanıcının zevkine veya hayal dünyasına uygun bir hale getirir.

  • Tek kişilik battaniyenin temizliği kolaydır. Su ve deterjanlarla kolayca temizleme imkanı sunarak battaniyeyi kullanan kişinin sağlıklı ve hijyenik bir ortama sahip olmasını sağlar.

  • Hafif olması sayesinde kolayca taşınabilir ve sık seyahat edenlerin seyehatlari esnasında battaniyesini rahatlıkla yanlarında taşımalarını sağlar.

Tek Kişilik Battaniye Modelleri Nasıl Yıkanır?

Kış aylarında uzun süreler beraber uyuyacağınız tek kişilik battaniye modellerinin anti-alerjik olmasına ve içerik olarak zararlı maddeleri barındırmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Tek kişilik battaniye modelleri uzun süre kullanımdan sonra temizlenmesi gerekmektedir. Ebatlarından dolayı çamaşır makinasına konulmakta çekinilen battaniyeler çamaşır makinasında rahatlıkla yıkanıp durulanabilmektedir. Çoğu kişi daha temiz olacağı düşüncesiyle battaniyelerini yüksek sıcaklıklarda yıkamaya çalışmakta fakat 30 derecelik sıcaklıkta tek kişilik battaniyenin güzelce temizlenmesi için gayet uygundur. Pamuk malzemenin yoğun olduğu battaniyelerin yumuşaklık özelliklerini yitirmemesi için hassas programlarda yıkanması daha uygun olacaktır. Kurutma işlemi yapılırken ütülemek yerine balkonda ya da dışarda kurumasını beklemek kumaşın özelliğinin kaybetmemizi sağlar.

Tek Kişilik Battaniye Fiyatları Ne Kadar?

Tek kişilik battaniye fiyatları, üretim maliyetleri, pazar koşulları ve rekabet gibi birçok faktöre göre belirlenir. Üretim maliyetleri, battaniyenin üretildiği malzemelerin fiyatı, üretim süreci ve enerji gibi giderleri içerir. Pazar koşulları, battaniyenin satılacağı coğrafyada geçerli olan fiyatlar ve talep düzeyini de etkiler. Rekabet, battaniyenin satılacağı pazardaki benzer ürünlerle ilgilidir ve bu ürünlerin fiyatları da tek kişilik battaniye fiyatını etkileyebilir. Ayrıca, tek kişilik battaniyenin markası, kalitesi ve özellikleri de fiyatını etkileyen faktörler arasındadır.

Tek kişilik battaniye modellerinin fiyatları kullanılan kumaş türüne ve ebatlarına göre farklılıklar gösterebilir. Tek kişilik battaniyeler yüzey alanı olarak diğer battaniyelere göre daha küçük bir alana sahip olduğu için fiyat olarak daha uygundur. Bununla birlikte farklı renk, çizgi, desen kombinasyonu sayesinde geniş bir yelpazeye sahip olan battaniyelerin markasına da bağlı olarak değişim gösteren bir fiyat aralığına sahiptir. Farklı model ve desenlerde ihtiyacınıza uygun Minkim tek kişilik battaniye modellerini minkim sitemizden rahatlıkla inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.