Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Genç Battaniyesi

Toplam 10 ürün bulunmaktadır.

Çocuk Battaniyesi Modelleri

Battaniyeler ebatlarına göre modellere ayrıldığı gibi yaş gruplarına göre de modelleri bulunmaktadır. Önemli olan insan vücudunun sıcaklığını muhafaza edilmesi ve bunu maliyeti en düşük ve huzurlu bir şekilde yapılmasını sağlayan battaniyelerdir. İnce ve kalın modeller tercih edilerek sıcaklığa göre uygun olan battaniye çeşidi tercih edilebilir. Bu özellikleri karşılayan çocuk battaniyesi daha çok desenleri ve ebatlarından dolayı öne çıkmaktadır fakat herkesin rahatlıkla kullanabileceği battaniye modelidir.

Çocuk Battaniyesinin Özellikleri

Çocuk battaniyesi modelleri gençlik çağında metabolizmaları çok hızlı olan ve sürekli hareket halindeki çocukların büyük çoğunluğunun yorgan içerisinde terlediklerinden dolayı battaniyeleri daha çok tercih ettikleri görülmektedir. Yaş grubuna göre desenli modeller çocukların hayal dünyalarını yansıtmasıyla çok farklı renk, spor, film kahramanlarına sahiplik yapabilmektedirler. Özellikle televizyon karşısında uykuya dalan çocukların üstüne kolayca örtülebilecek ve onları sıcak tutacak çocuk battaniyesi çeşitleri bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuk battaniyeleri çocuk odalarının rengine ve mobilyalara uyum içerisinde olacak şekilde tercih edilebilir. Çocuk odaları çok farklı konseptlerde olabileceği için her konsepte uygun çocuk battaniyesi modelleri tercih edilip odanın dekoratif bütünlüğüne katkıda bulunacak battaniye modelleri tercih edilebilir. Küçük yaştaki çocukların veya büyüme evresindeki çocukların boyları biraz daha kısa olmasından dolayı yatakları daha küçük olacağı için küçük ebatlarda bir çocuk battaniyesi tercih edilerek battaniyenin yerle temasının önüne geçmiş oluruz. Çocuk battaniyesi, balkonda veya dış ortamlarda rahatlıkla çocuk ve gençlerin üzerlerine alıp soğuktan korunabilecekleri battaniye modellerinden biridir.

Çocuk Battaniyesinin Faydaları Nelerdir?

Çocuk battaniyesi, yüksek kalitede, hafif ağırlıkta olan battaniye modellerindendir. Yün veya poliester gibi hafif malzemelerden yapılırlar. Çocuk battaniyeleri yaz aylarında vüudu çok fazla terletmediğinden  dolayı rahat uyumaya yardımcı olurlar. Çocuk battaniye modellerinin faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Yüksek nem tutma kapasitesi sayesinde vücut terlemesini azaltarak rahat uyumaya yardımcı olur.

  • Çocuk battaniyesi hafif olduğu için yatakta rahat hareket etmeyi sağlar.

  • Yün veya poliester gibi hafif ve nemin iyi tuttuğu için terlemeyi azaltarak kaliteli uyku sağlar.

  • Vücutta Terlemenin önüne geçtiği için  cilt nemini ve sağlığını korur.

  • Çocuk battaniyesi vücut ısısını hafifçe azaltarak, sıcak yaz gecelerinde rahat uyumaya yardımcı olur.

Çocuk Battaniyesi  Nasıl Yıkanır?

Çocuk battaniyesi modelleri, yaş grubu olarak daha çok çocukların veya gençlerin kullandığı battaniye olduğu için kir, toz, lekeye maruz kalmaları daha çok olabilmektedir. Dolayısıyla ebat olarak tek kişilik battaniye ebatlarına yakın olan çocuk battaniyesi modelleri çamaşır makinasında, düşük sıcaklıkta olacak şekilde, narin yıkama özelliği tercih edilerek, herhangi bir ağartıcı kullanılmadan rahatlıkla yıkanabilmektedir. Kurutma işlemi için açık havada ipe asılarak kurutma tercih edilmeli, kurutma makinaları battaniyenin özelliklerinin kaybolmasına veya battaniyenin kırışık kalmasına neden olabilmektedir.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.