Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çift Kişilik Battaniye Modelleri

Çift kişilik battaniye modelleri, Kış ve sonbahar mevsiminin soğuk günlerinde yatak odasında sürekli kullanılan ve bizlere sıcak bir ortam sağlayan ev tekstil ürünlerinin başında gelmektedir. Çift kişilik battaniyeler, diğer battaniye çeşitlerine göre daha büyük ve geniş ebatlara sahiptir. Bu özelliğinden dolayı genellikle yatak odasında daha çok tercih edilmekte ve kullanılmadığında dolaba kaldırmak yerine yatak örtüsü olarak kullanılabilmektedir. Koltuk veya kanepeden yere doğru sarkma yapabileceğinden dolayı oturma odasında kullanılırken dikkatli kullanmak gerekmektedir. Battaniyeler yatak odasında örtü olarak kullanıldığı gibi evin diğer odalarının dekorasyonunda uygun model, renk, desen seçimi yapıldığı takdirde kullanılabilmektedir. Yanımızda taşımak için büyük olan çift kişilik battaniyeler kumaşının ince tercih edilmesiyle istediğimiz yere araba ya da çantayla rahatlıkla taşıyabiliriz. Yanımızda taşıyarak kendimize özel bir şekilde battaniye kullanımı sağlayabiliriz. Minkim çift kişilik battaniye modelleri sayesinde soğuklardan korunurken aynı zamanda odanızın daha şık ve gösterişli olmasını sağlayacak tarzlara sahip olabilirsiniz.

Çift Kişilik Battaniye Modellerinin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çift kişilik battaniye alırken odanızın dekorasyonuna uygun renk ve modelde karar kıldıktan sonra, kumaşın kalitesi ve dokuma sıklığı dikkat edilmesi gereken hususların en başında gelmektedir. Yatak örtüsü olarak kullanıldığı için modeli veya desenine bir kat daha önem verilmesi gerebilir. Kullanılacak olan yatak ya da kanepenin ebatlarını bilmeli ve ona göre büyük veya küçük gelmeyecek bir çift kişilik battaniye seçimini yapmalıyız. Küçük ebatlarda seçim yapıldığı takdirde yatağın tamamını örtemeyebilir ya da iki kişi birlikte ısınamayabiliriz. Büyük ebatlarda seçildiğinde kullanım alanı küçük bir yatak ya da kanepe ise yere değme sıkıntısı yaşayabiliriz. Bununla birlikte kumaşın cinsi ve kalitesi önemdir. Çok soğuk geçecek olan günler için yün kumaşlar, diğer günler için pamuklu veya polar kumaş çeşitleri tercih edilebilmektedir. Battaniyeler hassas ciltler için kaşındırıcı özelliğe sahip olabilmektedir. Dolayısıyla cildinize uygun ve antibakteriyel özelliğe sahip cinste kumaşa sahip çift kişilik battaniye seçimi yapabilirsiniz. Çift kişilik battaniyeler diğer battaniyelere nazaran boyutları çok büyük olduğu için daha ağır ve geniştir. Dolayısıyla çamaşır makinasında yıkanması, el ile temizlenmesi zor olabilmektedir. Kir, leke, toz tutmayan cinste modeller tercih edilecek olursa el ile hızlı bir şekilde temizlik işlemi yapılıp battaniyeleri kullanmaya devam ediebilmektedir.

Çift Kişilik Battaniye Nasıl Yıkanır?

Havaların serinlemeye başlamasıyla yanı başımızdan ayırmadığımız battaniyelerin temizliği çok önemlidir. Kıyafetlerimizden sonra cildimizle en çok temas edebilen çift kişilik battaniyelerin hijyen olması gerekmektedir. Boyutlarının çok büyük olmasından dolayı küçük kapasiteli çamaşır makinalarında yıkanması oldukça zordur. Çift kişilik battaniyeler yatak örtüsü olarak da kullanıldığı için çok çabuk kirlenebilmektedir, kir veya leke oluştuktan sonra hemen temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde lekeler kumaşın içerisine iyice yerleşip temizlenmesini zorlaştırabilir. Battaniyeler ciltle temas ettiği için insan sağlığına zararlı temizlik malzemeleriyle yıkanmamasına dikkat edilmelidir. Battaniyenin kumaşının yumuşaklığının gitmemesi ve renginin solmaması için ağır kimyasallara sahip malzemelerle yıkanmamasına özen gösterilmelidir. Yumuşatıcı kullanarak yumuşaklık veren özelliğinin devamlılığını sağlayabiliriz. Çamaşır makinalarında yıkanan battaniyeler için çok sıcak ayarlarda olmayacak şekilde 30 derece sıcaklıkta narin yıkama ayarında ayarlanarak açık ve renklileri ayrı ayrı olacak şekilde yıkanmalıdır. Yıkama işlemi yapıldıktan sonra tamburlu kurutma veya ütüye maruz bırakmadan ipe asarak kurutulması sağlanmalıdır. Böylelikle kırışıklık kalmayacak ve battaniyenin tüylenmesinin önüne geçmiş oluruz.

Çift Kişilik Battaniye Modellerinin Fiyatı Ne Kadar?

Çift kişilik battaniyeler diğer battaniyelere nazaran daha büyük ebatlara sahiptir. 200x240 cm ölçülerindeki çift kişilik battaniyeler standart ölçülere sahiptir. İstenildiği takdirde daha büyük ebatlarda çift kişilik battaniye ebatları üretilebilmektedir.  Ebatlarının bu şekilde olmasından dolayı diğer battaniyelerden bir miktar daha pahalı olabilmektedir. Çift kişilik battaniye üretiminde kullanılan kumaşın cinsi fiyatının değişmesindeki en önemli özelliktir. Aynı zamanda marka, model, renk, desenlerdeki tercihler çift kişilik battaniyelerin fiyatlarında değişiklikler göstermesinde büyük rol oynamaktadır. İhtiyacınıza ve ekonominize uygun çift kişilik battaniye modellerini inceleyip sipariş vermek için minkim sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.