Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Bebek Battaniyesi

Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebekler dünyaya yeni gelmiş ve yetişkin bireyelere göre daha hassas bir yapıya sahip oldukları için bebeklerin kullanacağı battaniyeler daha özenli ve kaliteli modellerden oluşmalıdır. Hassas bir cilde sahip oldukları için bebekleri terletmeyecek ve ciltlerinde tahriş yapmayacak şekilde uygun Bebek battaniyesi modelleri seçilmelidir. Bebek battaniyeleri bebekleri kundak yapmak için kullanılabilmektedir. Uykuya daldıklarında daha rahat, huzurlu bir şekilde uyumalarını ve bebeğin aşırı terlemesinin önüne geçmek için üzerlerine örtmek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda bebek battaniyesi bebeğin pusetlerde veya bebek arabalarında bir yerden bir yere götürürken hava değişimlerinden korumak için de tercih edilebilmektedir. 

Bebek battaniyesi modelleri ebat olarak küçük oldukları için taşınması çok kolaydır. Bebeğin battaniyeyi kirletmesi ihtimalinden dolayı çantanızda, arabanızda ekstra bir bebek battaniyesi kolayca bulundurulabilmektedir. Böylece ihtiyaç olduğunda bebeğin daha temiz bir battaniyeyle rahatça uyuyabilmesi sağlanabilmektedir. Bebek battaniyelerini bebeğin kıyafetlerine uygun bir renk, desen, model de tercih edilebildiği gibi bebek odasının konseptine uygun bir şekilde dekoratif katkısı olacak bir şekilde bir model tercih edilebilmektedir. Bebek odası içerisindeki perde, mobilya, nevresim takımı, duvar desenleri gibi değişken parametreleri göz önünde bulundurarak uygun bebek battaniyesi tercihi yapılabilmektedir. Minkim bebek battaniyesi modelleri sayesinde bebeğinizin sağlıklı ve rahat bir şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz.

Örgülü Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebe battaniyesi kumaşın cinsi, dikiş sıklığı, kalınlığına, desen işlemelerine göre bir çok modelde üretilebilmektedir. Bebek battaniyesi modellerinden birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Düz Örgü Bebe Battaniye
 • Motifli Bebe Battaniye
 • İki Renkli Bebe Battaniye
 • Tığ İşi Örgü Battaniye
 • Kadife İpli Örgü Battaniye

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modeli Nasıl Yapılır? (Anlatımlı)

Tığ işi örgü modeller Tunus işi modellerinden farklı bir yapım aşamasına sahiptir. Basit bir model için 2 renk ip kullanılabilir. Başlangıç olarak tığ seçimini 1 numaralı 1.90 mm’lik istediğiniz bir marka tığ kullanılabilir. Zincir çekerek örgüye başlanır. Büyüklüğe göre zincirin sayısı değişebilir. Zincir çekerken ortalama 4 ve katlarında zincirler çekilebilir. Her 4’lü zincirden sonra başını dolayıp 2’li trabzan yapılır fakat bu modelden modele değişebilir. Trabzanları örerken gevşek bırakarak yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. İlk sıramızı bitirdikten sonra bu trabzanın sonundan yeni renkle zincire başlanabilir. Bu süreç modelimizin uzunluğuna göre devam ettirebiliriz.

Kadife İpten Bebek Battaniyesi Modeli Nasıl Yapılır? (Anlatımlı)

Zincir çekmek ile kadife bebek battaniyesi yapımına başlanabilir. Zincirler çekilirken mümkün olduğunca bol ve gevşek çekilmelidir çünkü battaniyeyi örerken kasma ve yamulma olmamalıdır. Minimum 100-120 zincir örgü modelimiz için yeterli olmaktadır fakat bu sayı tığ numarasına ve kullandığınız ipe göre değişebilir. Fazla gelen zincirler sonradan çıkartılabilir. Örgüye başlandıktan sonra 2 zincir yapılıp sonra 3.zincir boşluğuna sık iğne yapılır. Bu süreç devam ettikten sonra sıranın sonu sık iğne ile bitirilir. Bir zincir çekmiş olduğunuz boşluklara bir sık iğne atlanarak diğer boşluğa sık iğne yapılarak diğer sıra yapılır. Sıra bittikten sonra sıranın sonunda bir sık iğne bir boşluk olmalıdır. Model çevrildikten sonra tekrar aynı işlemler yapılmaya devam edilir.

Bebek Battaniyesi Ölçüleri Nedir?

Bebek battaniyesi, bebekler için özel olarak tasarlandığından, genellikle daha küçük ölçülerde olurlar. Bebek battaniyesi modellerinin ölçüleri, bebeklerin yatak boyutlarına göre değişkenlik göstebilmektedir. Bebeklerin hassas bir yapıya sahip olmalarından dolayı battaniyeler bebeği tam sarmalı ve onlara huzurlu bir şekilde uyumalarını sağlamalıdır. Bebek battaniyesi ölçüleri üretici firmaya ve ürünün modeline göre değişkenlik gösterebilir. Bebek battaniyesi almadan önce, kullanılacak olan bebek yatağının boyutunu belirledikten sonra ona uygun battaniye ölçülerinin tercih edilmesi gerekir. Ayrıca, bebekler için daha büyük battaniyeler kullanılmaması önerildiği için bebek battaniyesinin ölçüleri önemlidir.

Bebek battaniyesi modellerinin standart bebek yatakları için uygun olabilecek ölçüleri 70x100 cm veya 80x120 cm'dir. Bebek battaniyesinin ölçüleri modeline göre değişiklik göstermekle birlikte genelde 100 x 120 cm ya da 120 x 120 cm olacak şekilde tercih edilmektedir. Yeni doğmuş bebekler için 75 x 75 cm veya 95 x 95 modelleri de tercih edilebilir.

Bebek Battaniyesinin Faydaları Nelerdir?

Bebek battaniyesi, bebeklerin rahat ve huzurlu bir şekilde sıcacık uyumaları için özel olarak üretilen battaniyelerdir. Bebek battaniyesinin faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Bebeklerin vücut ısısını koruyarak onları ısıtır ve soğuk havalarda çocukların rahat ve güvende olmasını sağlar.

 • Bebek battaniyesi, bebeklerin rahat ve huzurlu bir uyku geçirme imkanı sağlayarak, uyku kalitelerinin artırır.

 • Bebekler için özel tasarıma sahip bebek battaniyesinin bebeği saran güvenli bir ortam sağlayarak daha rahat, huzurlu ve güvende hissetmelerini sağlar.

 • Bebeklerin vücut ısısını koruyarak soğuk havalarda bebeklerin rahat, sıcak bir ortamda ve güvende olmasını sağlar.

 • Bebek battaniyesi modelleri çeşitli renklerde ve desenlerde üretilebildiği için bebek odasına estetik bir görünüm katarak bebeklerin yaşam alanlarını güzelleştirirler.

 • Kolay bir şekilde su ve deterjan kullanılarak temizlenebilir. Böylikle bebeklerin sağlıklı ve hijyenik bir battaniyeye sahip olmasını sağlar.

Bebek Battaniyesi Nasıl Yıkanır?

Bebek battaniyesi modeliniz eğer hassas veya yıpranmasından endişe ediyorsanız kuru temizleme seçeneği ile toz ve kirden battaniyenizi arındırabilirsiniz. Çamaşır makinesinde battaniyenizi yıkarken önem vermeniz gereken nokta çamaşır makinesinin ısı ayarıdır. Bu ısı ayarının en ideali 40 derecedir. Maksimum 60 derecede yıkanması gerekir. 600 ile 800 devir arasında yıkamak ise yıpranmasını ve aşırı kırışmasını engelleyecektir. Bununla birlikte çamaşır makinesinin yıkama ayarını hassas programa ayarlı olduğuna dikkat etmek gerekmektedir. Çamaşır makinesinde battaniye yıkarken makinenin deterjan haznesine koyacağımız yumuşatıcı, battaniyemizin sert olmasını engelleyecek ve yumuşak dokusunu kaybetmesine engel olacaktır. Battaniyenizi elinizde yıkamak diğer yıkama talimatlarına göre daha yorucu olabilir. Yıkama yaparken karbonat gibi maddeleri kullanabilirsiniz. Battaniyeyi yıkadıktan sonra suyunu sıkıp dışarda uygun bir yerde kurumak üzere bekletebilirsiniz. 

Bebek Battaniyesi Modellerinin Fiyatı Ne Kadar?

Bebek battaniyesi fiyatları, üretim maliyetleri, pazar koşulları ve rekabet gibi birçok faktöre göre belirlenir. Üretim maliyetleri, battaniyenin üretildiği malzemelerin fiyatı, üretim süreci ve enerji gibi giderleri içerir. Pazar koşulları, battaniyenin satılacağı coğrafyada geçerli olan fiyatlar ve talep düzeyini de etkiler. Rekabet, battaniyenin satılacağı pazardaki benzer ürünlerle ilgilidir ve bu ürünlerin fiyatları da bebe battaniye fiyatını etkileyebilir. Ayrıca, bebek battaniyesinin markası, kalitesi ve özellikleri de fiyatını etkileyen faktörler arasındadır. Örneğin, daha kaliteli malzemelerden yapılmış ve daha çeşitli özelliklere sahip olan bebek battaniyelerinin fiyatları daha yüksek olabilir. Bununla birlikte bebek battaniyesinin ölçülerine ve boyutlarına göre de fiyatları değişebilir.

Bebek battaniyesi modelleri bebek için hazırlanan odaya uygun renk ve modelde tercih edilebildiği gibi, sürekli kundaklanarak hareket ettiği durumlarda giydirilen kıyafete uygun renk ve modelde bebek battaniyesi modelini kombin yapılacak şekilde tercih edilebilir. Bebek battaniyesi modellerinin fiyatları tercih edilen battaniyenin kalınlığı, kalitesi, ebatları, modeli ve markasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bebeğiniz için en uygun modelde bebek battaniyesi modellerini minkim online sipariş sitemizde rahatlıkla inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.