Battaniye Modelleri

Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Battaniye Modelleri

Kış aylarının ve serin geçen bahar günlerinin ısınma konusunda şüphesiz en ekonomik ve en konforlu ürünü battaniyelerdir. Dışardan eve geldiğinizde evinizin tam manasında ısınmasını beklerken battaniyeler hayat kurtarıcı olabilmektedir. İhtiyaca ve yaş grubuna göre boyutlarını, desenlerini tercih edebilme imkanı sunan battaniye modelleri yaşam alanlarının sürekli kullanılan ev tekstil ürünü haline gelmiştir. Battaniyeler Tek kişilik, çift kişilik, dört mevsim, bebe, elektrikli, genç battaniye gibi modellerde tercih edilebilmektedir. Desen ve boyut çeşitleriyle de kendi göz zevkinize güzel gelecek, evinizde şık bir duruş sağlayacak olan battaniye modelleri birer ev tekstil ürünü niteliği taşımaktadır. Bununla birlikte battaniye modellerinin en önemli kullanım amacı ısı kaynaklarının yetersiz olduğu zamanlarda en güzel ısınma aracı olmasıdır.

Battaniye modelleri yediden yetmişe herkesin ihtiyaç duyduğu ve evlerinin bir köşesinde muhakkak bulundurduğu yatak odasının ve oturma odasının vazgeçilmezlerindendir. Battaniye bizleri soğuktan koruma ve hastalanmadan açık havada rahatça durabilmemizi sağladığı gibi kullanılmadığı zamanlarda da dolaba kaldırmak yerine ev içerisinde bir çok yerin dekoratif ev tekstil malzemesi şeklinde kullanmamıza imkan sağlamaktadır. Ebat olarak büyük ölçekteki battaniyeyi yatağın örtüsü olarak kullanabiliriz. Küçük ebatlardaki battaniyeleri de kanepelerin üzerine istenilen eksen de örterek dekoratif bir görüntü sağlayabiliriz.

Battaniye modellerini yanımızda taşıyarak istediğimiz yerlere rahatça götürebiliriz. Kamp alanlarına ulaşım sağlarken çantada çok yer kaplamayacak şekilde battaniyeleri katlayabiliriz. Aracınızda çok yer işgal etmeyecek şekilde muhafaza ederek her an bir ihtiyaç duyulduğunda anında çıkarıp kullanılabilmektedir. Dışarda kullanılan battaniyenin kirlenmesi ya da toz, koku, dumana maruz kalması çok normaldir. O yüzden düşük sıcaklık ve hassas ayarda olacak şekilde çamaşır makinasında yıkanıp, ip üzerine asarak kırıştırmadan, ütü yapmaya gerek kalmadan kolayca kurutup battaniyeleri kullanmaya devam edebiliriz. Başlıca battaniye modellerini sıralayacak olursak:

Tek Kişilik Battaniye

Soğuk ve serin günlerde tek başına ısınmanın en kolay yolu olan tek kişilik battaniyeler, ebat olarak da küçük bir alan kapladığı için fiyat anlamında daha uygun olmasıyla da tercih edilebilmektedir. Herkese uygun model ve desenlerdeki kaliteli minkim tek kişilik battaniye modellerimizle sıcaklığa kavuşabilirsiniz.

Çift Kişilik Battaniye

Battaniye çeşitleri içerisinde ısınmanın yanında dekoratif anlamda yatak odasının ya da oturma odasının en çok tercih edilen ev tekstil ürünü çift kişilik battaniyelerdir. Satın alınmadan önce kullanılacak olan yerden çok büyük olmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Aksi takdirde yerle temas edecek hem çabuk kirlenecek hem de dekoratif anlamda güzel bir görüntü sunmamış olacaktır. İhtiyacınıza ve isteğinize göre rahatlıkla tercih edebileceğiniz minkim çift kişilik battaniye modellerimizle soğuk günlerinizin sıcak geçmesini sağlayabilirsiniz. 

Dört Mevsim Battaniye

Dört Mevsim battaniyeler ihtiyaca göre tek kişilik ve çift kişilik olarak tercih edilebilmektedir. Battaniyelerimizi arabamızın bagajında, çantamızın bir köşesinde kolaylıkla taşıyarak sıcaklığı her zaman yanımızda taşımış oluruz. Yılın her ayında rahatlıkla kullanabileceğimiz gibi dört mevsim battaniyeleri serin yaz akşamlarında terletmeden rahatlıkla uyumamızı sağlarken, kışın da üşümenin önüne geçerek sıcak ve huzurlu zamanlar geçirmenizi sağlar.

Bebe Battaniye

Bebekler için kullanılacak olan her türlü ürün çok fazla araştırlarak alındığı için bebek battaniye modellerinin seçimi de aynı şekilde çok fazla araştırılarak yapılmaktadır. Bebeğin sıcak ve huzurlu uyku uyumasını sağlayacak olan bebek battaniyesi seçiminde bebeği üşütmeyecek, terletmeyecek, mikropları üzerinde barındırmayacak, tenine zarar vermeyecek özelliklere sahip olmasına dikkat edilmelidir. 

Elektrikli Battaniye

Elektrikli battaniyeler, Soğuk günlerde evin ya da odanın tamamen ısıtılmasına gerek kalmadan sadece yatağın ısıtılmasıyla büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlayarak sıcacık ve huzurlu bir uyku uyumanıza yardımcı olmaktadır. İhtiyacınıza göre tek veya çift kişilik olarak tercih edilen elektrikli battaniyeler yüzde yüz polyester malzemelerden yapılmaktadır. Yatak odanızda kullanabileceğiniz gibi elektrikli battaniyeleri kamp yaparken ya da karavanda gezinin en önemli zamanı olan uykunuzu rahat ve sıcak bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Battaniyenin ürettiği sıcaklığı üzerine bir çarşaf serilip ve üstünü sereceğiniz pike ya da battaniye sayesinde hissedebilirsiniz. Kullanırken kırışık bir şekilde olmaması düz bir şekilde olması güvenlik açısından önem arz etmektedir. Elektrikli battaniyenin üzerine çarşaf serilmesi sayesinde battaniye temiz kalacaktır ve battaniyenin yıkanmasının önüne geçmiş oluruz. Çalıştırılırken ıslak ve sert kıvrılmalara mahal vermemek gerekmektedir. Elektrikli battaniyenin aşırı sıcağı hissedemeyecek kişiler ve üç yaş altı çocukların kullanması uygun değildir.

Battaniye Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Battaniye seçimi yaparken gözünüze ve sağlığınıza iyi gelecek kaliteli battaniyeleri tercih edilmelidir. Bununla birlikte diğer dikkat edilecek unsurları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • - Battaniyenin yüzeyinin yumuşak olması sayesinde daha rahat uyuyabilirsiniz. Özellikle yünlü battaniyeler, ipeksi bir dokunuşa sahiptir ve bu nedenle çok rahat edebilir. Ayrıca, ipek battaniyeler çok havalıdır ve ısıtıcıları kullanmadan sizleri sıcak tutacaktır.
  • - Tercih edilen renk ve desen, yatak odanızın veya kullanılacak alanın dekorasyonuyla uyumlu olmaldır. 
  • - Battaniyenizin yatak odanızda kullanacağınız yatak veya koltuğun boyutuna uygun olması önemlidir. Yatağınızın tamamen kaplamasını istiyorsanız, daha büyük bir battaniye seçebilirsiniz.
  • - Battaniye modellerinin temizlenmesi esnasında yıkama talimatlarına dikkat edilmelidir. Battaniyelerin bir kısmı yalnızca el yıkama ile temizlenebilirken bazıları ise makine ile yıkanabilmektedir.
  • - Battaniyenin fiyatı boyutuna ve kalitesine göre değişiklik gösrerir. Kaliteli bir battaniye alıncak olursa diğerlerine nazaran fiyatı pahalı olacaktır. Pahalı bir battaniye alındıktan sonra uzun süreler kullanıma sahip olabileceğimiz gibi uzun zaman rahat bir uyku uyuyabilme imkanına sahip oluruz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.